Środowisko

Czy wiesz, że białko w proszku to resztki mleka z produkcji sera i mleka. Było to postrzegane jako marnotrawstwo, dopóki nie znaleziono nowego zastosowania w latach 90-tych. Uważamy, że to wciąż sprawia, że świat jest trochę lepszy, jeden wstrząs na raz, kiedy oferujemy milionom ludzi wcześniej widziane odpady.

PAKOWANIE ODNOWIONE
Nasze pokrywy zawsze były ściśle produkowane z aluminium pochodzącego z recyklingu. Nasze puszki zawsze były wykonane z przetworzonego plastiku PET, gotowego na nowe życie.

DOSTAWA KOMPENSOWANA NA KLIMAT

Zawsze wymagamy od naszych firm przewozowych dostaw z rekompensatą klimatyczną! Pokrywamy te koszty, więc nie musisz!

PROTEIN.COM

Sortujemy nasze odpady, kompresujemy karton i poddajemy recyklingowi. Recyklujemy puszki aluminiowe, używamy odnawialnej energii elektrycznej. Nasz magazyn jest centralnie położony w mieście, więc większość pracowników jeździ na rowerze lub zabiera transport miejski do pracy! Ponieważ to właśnie robimy w Szwecji!

LOKALNIE SOURCED I PRODUKOWANE ETYKIETY
Nasze etykiety produktów są produkowane w pobliskiej fabryce. Przyczynia się do lepszego środowiska, wspierając lokalne firmy i miejsca pracy!

PROSZEK BIAŁKOWY JEST ORYGINALNIE PRODUKTEM ODPADOWYM

Oznacza to, że znaleźliśmy nowe zastosowanie dla wcześniej wyrzuconego produktu, którego nikt nie używał. Niesamowite dla planety Ziemia!

WARSZTATY WEWNĘTRZNE I EDUKACJA

Mamy warsztaty lub wewnętrzną edukację dotyczącą wpływu na klimat, aby nieustannie zastanawiać się, czy możemy stać się bardziej efektywni pod względem zasobów.

W jaki sposób żywność i napoje są transportowane w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób?
Co jest najbardziej przyjazne dla środowiska, jeśli zamierzasz robić sok? Czy wysyła ciężarówkę pomarańczy do fabryki czy puszkę koncentratu? Co to znaczy?

Krok pierwszy polega na usunięciu całego płynu z pomarańczy, w których są zbierane. Wtedy tylko proszek, czyli koncentrat soku, musi zostać wysłany. Oddzielona woda z pomarańczy nadaje się do picia i jest wykorzystywana lokalnie. Prowadzi to do mniejszej emisji dwutlenku węgla, ponieważ zmniejsza się wielkość i waga transportu. Gdy proszek dotrze do fabryki soków, woda jest ponownie dodawana. Rezultatem jest ten sam sok pomarańczowy.

Protein.com nie sprzedaje pomarańczy, ale tę samą logikę można zastosować do proszków białkowych i zamienników posiłków. Wysyłka proszku zamiast wody jest przyjazna dla środowiska. Czy istnieje nawet bardziej przyjazny dla środowiska sposób wysyłania żywności?